HAKKIMIZDA

İş sağlığı ve güvenliği gün geçtikçe gelişen ve genişleyen, tüm sektörleri ilgi alanında tutan bir hal aldı. Farkındalık arttıkça bu alandaki sorunların sayısı, boyutu ve niteliği de arttı.

İşte bu noktada yılları aşan birikimi ile İSGHABER; bu alandaki uzmanlara destek vermek, doğru bilgilendirmek sorunlarının çözümünde ortak olmak adına İSGHUKUK Birimini kurmuştur.

Bu alandaki tüm profesyonellerin hukuki sorularına cevap aramayı sosyal bir sorumluluk olarak gören İSGHABER, çağımızın getirdiği teknolojiyi de kullanarak, İSG Hukuku uzmanı olan Av.Cüneyd Altıparmak’ın danışmanlığında bir birim kurmuştur.

Bu site bu birimin sizlerle olan köprüsü konumundadır.

İsg Hukuk bir İSG HABER™ iştirakidir

İş Güvenliği teknik bilgi ve önlem ile başlar, hukuki destek ve bilgi ile doğru ve emin adımlar ile ilerler.

  • Türkiye’de sorun İSG konusunun bilinmemesi ve özellikle yargının bu konuda yetersiz kalmasıdır. İSG Hukuk bu alanda yaptığı faaliyet ve yayınlar ile bu eksiğin tamamlanmasına hizmet etmek gayesindedir.
  • İSG konusu İş Hukukunun bir parçası olarak görülme evresini geçmiş, artık başlı başına bir uzmanlık alanı olarak ortaya çıkmıştır. İSG Hukuku da böyledir. Bu konu artık multidisipliner ve fakat bağımsız bir hukuk dalıdır.
  • İSGHukuk; İSG ile ilgilenen herkese (iş güvenliği uzmanlarına, işyeri hekimlerine, diğer Sağlık Personeli olarak çalışanlara, İSG hukuku çalışanlara, insan kaynakları bölümlerine, …v.b.) hitap eder.
  • İSG Hukuku, işyerlerinin işçi sağlığı ve iş güvenliğinin oluşması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartnamelerinin yerine getirilmesi ve iyileştirilmesi için işverenler ile çalışanların görevleri yetkileri, sorumlulukları, hak ve yükümlülüklerine ilişkin sorunları, sorumluları ve hukuki süreçleri ele alır.